Niťový lifting, jedinečný omlazující zákrok nejen pro pokožku obličeje
Vrásky z lásky, od starostí, smíchu nebo dané geneticky. Nezáleží na původu, ale na tom, že existuje účinné řešení. Představujeme niťový lifting. Miniinvazivní zákrok, který dokáže vyhladit vrásky, pozvednout kontury obličeje a zlepšit celkovou kvalitu pokožky. Navíc se nejedná jen o protivráskovou metodu, ale o technologii zpevnění kůže, kterou lze provést i na různých tělesných partiích.
- O zákroku
- Historie
- Druhy nití
- Princip zákroku
- Pro koho je zákrok vhodný?
- Jak dlouho vydrží mezonitě a další druhy vláken?
- Ošetřované oblasti
- Výhody zákroku
- Nevýhody
- Příprava na zákrok
- Doporučení po ošetření, rekonvalescence
- Kontraindikace
- Niťový lifting cena
- Výsledky
- Související procedury
O zákroku
Skvělá anti-age metoda, která je alternativou k chirurgickým zákrokům a její popularita neustále roste. Do hlubších tkání pokožky se zavádějí různé druhy speciálních nití, které dokážou při správném umístění zpevnit a vyhladit pokožku. Zároveň aktivace vlastní tvorby kolagenu podpoří pleť, která vypadá viditelně mladší a oživenější.
Oproti operačnímu faceliftu je niťový lifting v podstatě neinvazivním zásahem, který není pro pacienta velkým zásahem a nevyžaduje tak ani náročnou rekonvalescenci a další omezení.
Historie
I když se to nezdá, i niťové ošetření má širokou historii a je známo již desítky let. Původ vznikl v roce 1996, kdy doktor Sulamanidze vytvořil první alternativní metody k estetickým chirurgickým zákrokům. V roce 2000 se používaly nevstřebatelné nitě s tzv. protisměrnými háčky. Ty fixovaly kůži v určité poloze a splňovaly tak slibované výsledky vypnutí pleti. Jednalo se o první a druhou generaci nití.
V současné době je k dispozici již třetí generace nití. Ty jsou nejen moderní, ale i vstřebatelné a mají velké množství výhod. O tom svědčí i fakt, že přitáhly požadovanou pozornost lékařských odborníků, estetických dermatologů, ale samozřejmě i samotných pacientů.
Druhy nití
Volba metody niťového liftingu závisí na mnoha faktorech, a proto je vždy před každým zákrokem odborná konzultace. Každý pacient je jedinečný a léčba se tedy „šije“ na míru jeho věku, problémům a očekávaným výsledkům.
Existuje několik druhů nití, které lze v závislosti na konzultaci použít. Ty nejznámější jsou:
- mononitě neboli mezonitě, jsou nitě vyrobeny z vysoce vstřebatelného a hypoalergenního šicího materiálu. Kromě perfektní stimulace ošetřovaného místa k produkci kolagenu mají i liftingový efekt. Vzhledem k tomu, že po aplikaci mononití je pokožka pevnější a hydratovanější volí se tento typ nití prvotně. Po cca půl roce pak lze zavádět liftingové nitě. Výsledek je díky této kombinaci efektivnější a déletrvající. Konkrétní proces a pořadí procedur však vždy závisí na lékaři nebo vyškoleném odborníkovi a ovlivňuje ho řada faktorů.
- liftingové nitě přináší okamžitý výsledek omlazení a vypnutí obličeje nebo pokožky dalších částí těla. Aplikace se provádí pomocí drobných vpichů do povadlých částí kůže. Lze se setkat s několika názvy, které se odvíjejí od jména společnosti zajišťující výrobu vláken. Známe jsou např. aptos nitě, liftingové nitě art lift apod.
- PDO nitě je metoda při které se do tkáně nezavádí háčky. Efektivnost je zajištěna díky látce obsažené v materiálu nitě, který stimuluje tvorbu elastinu a kolagenu.
Princip zákroku
Jakoukoliv metodu niťového vypnutí pleti provádí odborně vyškolený lékař, který nejprve aplikuje lokální anestetikum. Následně jsou pomocí tenké jehly nebo kanyly zaváděny do podkoží tenké nitě. Ty uchytí povislou kůži a umístí jí na požadované místo. Postupem času se nastartuje zmíněný proces regenerace a kůže si začne sama tvořit potřebné množství kolagenu. Tím se bude přirozeně stabilizovat nový tvar tkání a pokožka bude zpevněná a rozjasněná.
Pro proceduru se využívají vlákna v délce 25-50 mm a celý zákrok trvá od 20-60 minut. Počet ošetřovaných oblastí stejně jako doba terapie a počet použitých nití je zcela individuální. Pro představu lze uvést, že na jednu polovinu obličeje je třeba 5-10 jednotlivých vláken s tím, že u mononití se využívá větší množství než u liftingových nití.
Pro koho je zákrok vhodný?
Lifting obličeje a dalších částí těla pomocí nití je vhodný jak pro muže, tak i pro ženy. Ideální je věk okolo 40 let, kdy jsou již vidět první známky stárnutí pleti, ale stále je zachována vlastnost tvorby kolagenu.
Pro spokojenost každého klienta je však velmi důležitá odborná konzultace před zákrokem. Lékař na schůzce zhodnotí, zda je vůbec pokožka pacienta vhodná pro tento typ liftingu a zhodnotí všechny faktory, které by mohly narušit požadovaný efekt. V souvislosti s tímto faktem se často zmiňuje tenká pokožka nebo pleť, která si již dostatečně netvoří základní prvek pro podporu pojivových tkání a normálních funkcí kůže. Důležitost osobní schůzky platí i pro věkovou hranici, která se může na základě rozhodnutí doktora posunout.
Vždy je nutné dbát rozhodnutí lékaře a případně využít jiné metody omlazení.
Jak dlouho vydrží mezonitě a další druhy vláken?
Dlouholeté zkušenosti i jednotlivý pacienti potvrzují, že výdrž efektu je individuální a průměrně se pohybuje kolem dvou let. Tento fakt však pozitivně či negativně ovlivňuje životospráva, hmotnost, genetické predispozice nebo nadměrná konzumace alkoholu a časté kouření.
Dokonalý a jedinečný efekt lze podpořit kombinací s dalšími neinvazivními zákroky. Vhodná je mezoterapie, botox, biorevitalizace nebo laserové odstranění vrásek. Všechny zmíněné metody jsou totiž určené pro omlazení pleti a cílí na stejný problém. Přesný a optimální postup je opět nutné konzultovat s lékařem, který určí i posloupnost procedur.
Ošetřované oblasti
Niťový lifting dokáže vyhladit a redukovat vrásky a obnovit mladistvou strukturu pokožky v oblasti:
- obličeje,
- krku,
- brady a podbradku,
- dekoltu,
- poprsí,
- stehen,
- břicha,
- hýždí a dokonce i
- na spodní straně paží.
Nejvyhledávanější úpravou je oblast obličeje, kde lze pozvednout hlavní kontury nebo odstranit ochablé či vrásčité tváře a čelo či povislá víčka, která nesou odborný název ptóza víčka.
Výhody zákroku
Neinvazivní lifting pomocí nití má několik zásadních výhod.
- Minimální rekonvalescence
- Ambulantní zákrok
- Rychlá terapie, kdy do hodiny lze být zpět doma
- Šetrná metoda
- Přirozený efekt
- Okamžitý a dlouhodobý výsledek
- Vlákna se sami během cca 6 měsíců vstřebají a přemění se na vodu a oxid uhličitý
- Podpora tvorby kolagenu a s tím spojená prevence stárnutí
- Odstranění vrásek a vyhlazení pleti
- Navrácení elasticity
- Bez rizika nežádoucích jizev
Nevýhody
- Zákrok není vhodný pro každého
- Finančně náročnější léčba
Příprava na zákrok
Před zákrokem není nutná žádná speciální příprava, jediné co, tak v den ošetření vynechte alkohol a kouření. Žádoucí je i omezení mimiky a fyzické zátěže.
Doporučení po ošetření, rekonvalescence
V ojedinělých případech se na dermis mohou vytvořit otoky nebo modřiny s krevními výrony. Stejně jako i mírná citlivost a pnutí je tento stav přechodný a do pár dní zcela vymizí. U obličejového zákroku funguje skvěle jako prevence spánek s mírně podloženou hlavou.
Pro správnou rekonvalescenci je nutné dodržet pár doporučení, kdy jedním z nich je omezení slunění, návštěvy solária a sauny. Naopak je vhodné ošetřovanou oblast chladit a v případě zákroku na obličeji nosit na noc po dobu 14 dní speciální kompresní masku. Ta umocní celkový efekt a pomůže s regenerací pleti. Více podrobností vám sdělí ošetřující lékař a vysvětlí, jak masku správně používat. Vzhledem k tomu, že bezprostředně po zákroku se můžete zapojit zpět do běžného života, není problém po 24 hodinách pleť omýt a nanést make-up.
V prvních dvou týdnech je ideální mít klidový režim a omezit prudké pohyby či výraznou mimiku, tak aby bylo co nejvíce zamezeno překrvení ošetřované oblasti. Žvýkání tuhých či velkých soust, nadměrné předkládání nebo zvedání těžkých zátěží a břemen. To vše byste měli přenechat někomu jiném, anebo nechat na později. To samé platí i pro návštěvu stomatologa, zubní hygieny, masáží nebo kosmetiky.
Po zákroku se domlouvají i následné kontroly, při kterých odborník může učinit korekci a zlepšit celkový účinek.
Kontraindikace
Léčba se neprovádí při:
- těhotenství a kojení,
- onkologických onemocněních,
- infekci v organismu,
- autoimunitních chorobách,
- náchylnosti ke vzniku benigních vazivových tumorů,
- problémech s krvetvorbou,
- zánětech v ošetřované oblasti a
- kožních onemocněních jako jsou těžké akné či ekzémy.
Niťový lifting cena
Průměrná cena terapie se na základě srovnání v největších českých městech pohybuje okolo 10 000 Kč. Částky se však mohou lišit a jsou velmi individuální a závisí na poloze studia, druhu nití, samotném specialistovi apod.
Výsledky
Lifting nitěmi je skvělá varianta, která má léty podložené výsledky a jedinečný efekt dlouhotrvajícího omlazení. Připojte se ke spokojeným klientům a objednejte se na naši kliniku estetické medicíny v samotném srdci Prahy. Využíváme dva druhy vláken, a to mezonitě a liftingové nitě od firmy Art Lift.
V Impera Clinic nabízíme pacientům ty nejlepší možné služby. Pro niťový lifting proto nejprve doporučujeme placenou konzultaci, kde naši špičkový lékaři zhodnotí stav pokožky. Na základě posouzení pak odborník doporučí niťový lifting nebo naopak pomůže najít jinou anti-age metodu, která by pro pleť byla vhodnější. Poplatek za konzultaci slouží zároveň jako záloha a po absolvování procedury bude odečten z ceny ošetření.
Související procedury
- Mezoterapie
- Biorevitalizace
- Botulotoxin